درایسولضد تعریق کف دست یکی از پر استفاده ترین رووش های درمان عرق کف دست و پاست. چرا که بسیاری از روش های درمان عرق دست بسیار پر هزینه و سخت هستند. راحتی استفاده، در دسترس بودن و اثر بخشی بالای ضد عرق دست باعث افزایش استفاده آن در نواحی مختلف جهان شده است. در این مقاله با ضد عرق دست، روش های درمان عرق دست و نکاتی در همین زمینه آشنا می شویم.


وقت کافی برای خواندن این مطلب ندارید؟ میتوانید به پادکست صوتی این مقاله گوش کنید.

تعریق کف دست از مشکلاتی هست که خیلی از افراد با آن سر و کار دارند و این امر تبدیل به امری آزار دهنده و مزاحم در بسیاری از کارهای روزمره شده و همچنین در رویداد های اجتماعی باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.

این تعریق می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در ادامه به علت های تعریق بیش از حد کف دست و پا، بهترین ضد تعریق برای کف دست و روش های دیگر جلوگیری و درمان عرق کف دست می پردازیم.

روش های مختلفی برای درمان تعریق کف دست وجود دارد، در درایسول آکادمی برخی از بهترین و ساده ترین روش ها را برای شما شرح می دهیم.

درایسول - درمان تعریق کف دست و پا

علت تعریق کف دست و پا

تعریق امری طبیعی در میان فعالیت های بدن به شمار می رود. بدن ما دارای 4 میلیون غده عرق در سطح پوست می باشد. زمانی که فعالیت، استرس و عوامل دیگر باعث افزایش دمای بدن می شود، غدد عرق شروع به فعالیت می کنند و با تعریق، دمای بدن را کاهش داده و تنظیم می کنند. اما عرق کردن بیش از حد یا عرق کردن بی دلیل کف دست و پا، می تواند امری مزاحم باشد.

ضد تعریق کف دست

عواملی که تعریق کف دست را افزایش می دهند

در طول روز به دلایل مختلف عرق می کنیم. افزایش تعریق به دلایل مختلف مانند رژیم غذایی، فعالیت بدنی و … امری طبیعی است. در اینجا با برخی از عواملی که تعریق را افزایش می دهند آشنا می شویم.

رژیم غذایی و عرق کف دست

برخی از مواد غذایی تعریق کف دست را افزایش می دهند. برخی از این موارد عبارت اند از :

  • سیر
  • پیاز
  • کافئین
  • الکل
  • غذا های تند و پر ادویه

استعمال دخانیات

با ورود نیکوتین به خون، اعصاب بدن تحریک می شوند و همین امر ممکن است باعث تحریک اعصاب غدد عرق شود و در نتیجه تعریق بیش از حد کف دست ها صورت گیرد.

استرس و تعریق زیاد

استرس باعث افزایش جریان خون و ترشح آدرنالین می شود و به سبب همین امر تعریق افزایش می یابد.

هورمون ها و عرق کف دست

عدم تعال هورمون ها می تواند از دلایل عرق کردن زیاد کف دست ها باشد. موارد زیر برخی از این موارد هستند.

  • اختلالات تیروئید
  • دیابت
  • سرطان پروستات

البته لازم به ذکر است که تعریق بیش از حد همیشه به معنای وحود این بیماری ها نمی باشد. اگر بیش از حد عرق میکنید، برای اطمینان از سلامت فعالیت غدد بدن و تعادل هورمون ها، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

درایسول - درمان تعریق کف دست و پا

در نواحی دیگر نیز تعریق می کنید؟

به صفحات ضد تعریق صورت و ضد تعریق زیر بغل سر بزنید.

ضد تعریق کف دست و پا

ضد تعریق ها یکی از راهکار های شناخته شده و موثر در زمینه جلوگیری از عرق و بوی بدن به شمار می روند. همانطور که می دانید ضد عرق ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام برای ناحیه خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از ضد تعریق مناسب کف دست و پا، می توان به سادگی از تعریق کف دست و پا جلوگیری کرد.

بهترین ضد تعریق را از کجا تهیه کنم؟

برای خرید ضد تعریق و یا بررسی و مشاوره رایگان ضد تعریق درایسول بر روی لینک کلیک کنید.

ضد تعریق کف دست چیست؟

ضد تعریق ها با دئودورانت ها و اسپری های ضد تعریق تفاوت دارند. ضد تعریق ها حاوی آلومینیوم کلراید و زیرکونیوم هستند. این محصولات، با ترکیبات خود، غدد عرق را غیر فعال می کنند و به این صورت از عرق بیش از حد جلوگیری می کنند.

ضد تعریق کف دست و پا درایسول

ضد تعریق درایسول از شناخته شده ترین ضد تعریق ها در سطح جهان می باشد. ضد تعریق اکسترا Extra Strength مناسب برای جلوگیری از تعریق در نواحی کف دست و پا، زیر بغل، سینه و … است و با یک بار استفاده از آن تا 7 روز از تعریق کف دست آسوده خواهید بود.

بررسی، مشاوره رایگان و خرید ضد تعریق کف دست و پا

روش های دیگر درمان عرق کف دست و پا

روش های متفاوتی برای درمان و کاهش تعریق دست و پا ها و نواحی دیگر بدن وجود دارد، روش های درمان عرق کف دست شامل روش های موقت، و دائمی هستند.

روش های موقت، اثر گذاری سریع دارند و به سادگی در دسترس هستند. بسیاری از این روش ها در خانه قابل استفاده هستند.

بوتاکس کف دست

یکی از روش ها برای مقابله با هایپرهیدروزیس،  تزریق آمپول های بوتاکس می باشد. در این روش، با استفاده از سم بوتولونیوم، از تحریک شدن غدد عرق جلوگیری می شود. در صورت استفاده صحیح توسط پزشک متخصص، این راهکار ضرر و عارضه جانبی ندارد.

نکته مهم درباره درمان عرق کف دست و پا با بوتاکس این است که با تزریق بوتاکس، 5 الی 6 ماه بدون تعریق در ناحیه کف دست خواهید بود و پس از آن نیاز به تزریق مجدد می باشد.

درایسول - ضد تعریق کف دست و پا

درمان تعریق کف دست و پا با یونتوفورزیس

یونتوفورزیس یک دستگاه پزشکی با جریان الکتریکی ملایم است که برای درمان تعریق بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان درمان با یونتوفورزیس قسمتی از بدن در آب غوطه ور می شود.

جریان یونتوفورزیس اغلب به دست ها، پاها یا زیر بغل منتقل می شوند تا به طور موقت غدد عرق شما را مسدود کنند. برخی از افراد در حین این عمل کمی احساس سوزن سوزن شدن می کنند. اما جریان الکتریکی یونتوفورزیس آنقدر قوی نیست که به شما شوک وارد کند.

درمان عرق کف دست و پا در خانه

استفاده از بسیاری از محصولات موجود در خانه می توان راهکار مناسبی برای کاهش نسبی عرق بیش از حد کف دست و پا و یا نواحی دیگر بدن باشد. این روش ها اغلب در خانه قابل اجرا هستند و مواد اولیه این روش ها اغلب در خانه ها یافت می شود.
درایسول - درمان تعریق کف دست و پا

درمان تعریق دست ها با گیاهان

با استفاده از برگ گیاه مریم گلی، در غذا ها و یا استفاده به صورت دمنوش مریم گلی میتوانید تعریق را تا حدی کاهش دهید. همچنین با قرار دادن  برگ مریم گلی در کف دست ها و قرار دادن دست ها در آب میتوان از این گیاه برای جلوگیری از عرق کف دست استفاده کرد.

ضد تعریق درایسول - درمان عرق کف دست

نشاسته ذرت

استفاده از نشاسته ذرت یکی از روش های موثر برای کنترل و درمان عرق کف دست می باشد. استفاده از این ماده بسیار ساده است و اکثراً در خانه موجود است. فقط کافیست دست ها را به نشاسته ذرت آغشته کنید.

درایسول - ضد تعریق کف دست

لیمو

برای کنترل و جلوگیری از تعریق با استفاده از لیمو، دو راه وجود دارد.

پوست لیمو و پرتقال را برداشته و خشک کنید. بعد از اینکه سخت و شکننده شدند ، آنها را پودر کنید. سپس دست و پا ها را به پودر تولید شده آغشته کنید.

آب لیمو را با نمک مخلوط کرده و روی دستان خود بمالید. بعد از خشک شدن ، آن را بشویید

همچنین مقاله مرتبط را در healthline بخوانید.

امتیاز این صفحه

4 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید