درایسول

درایسول - 4 نکته درباره عرق

درست است که همه ما انسان ها در شرایط متفاوت و نواحی مختلف عرق میکنیم، اما درباره تعریق باور های نادرستی رایج است که در این مقاله از درایسول به بررسی آن ها می پردازیم…

در ادامه با 4 نکته مهم درباره تعریق که می تواند تاثیر زیادی در اعتماد به نفس، میزان تعریق و کاهش عرق داشته باشد آشنا می شویم. با درایسول همراه باشید.

1 بوی عرق چطور ایجاد می شود؟

شاید با شنیدن این جمله متعجب شوید، اما باید بدانید که تعریق بدن از خود هیچ بویی ندارد.

بر خلاف باور ها و تصورات رایج، مایعی که توسط غدد عرق تولید و ترشح می شود، از خود هیچ بویی ندارد. پس چه چیزی باعث بوی بد بدن پس از عرق کردن می شود؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است : عرق بدن دارای مقدار بسیار کمی از پروتئین است که به واسطه حضور باکتری های سطح پوست دچار واکنش شیمیایی می شود و در نتیجه باعث ایجاد بوی بد بدن می شود.

درایسول - 4 نکته درباره عرق

2 آیا عرق از خود رنگ دارد؟

همانطور که گفته شد عرق از خود بویی ندارد، جالب است بدانید مایع عرق از 99 درصد آب در کنار مقادیری از پروتئین، نمک، اوره و مواد دیگر تشکیل شده است و به خودی خود نه رنگی دارد و نه بویی.

با توجه به این مورد، با این سوال مواجه هستیم که پس لکه های زرد روی لباس ها که به عنوان “لکه های زرد عرق” نیز شناخته می شوند چطور به وجود می آِیند.

باید بدانید که مام ها، دئودورانت ها و اسپری های ضد تعریق هستند که این لکه ها را به وجود می آورند. این محصولات در ترکیبات خود دارای مواد خوشبو کننده ای هستند که پس از تعریق و واکنشات شیمیایی باعث ایجاد لکه های زرد روی لباس ها می شود.

راه حل : توصیه می شود به جای محصولات خوشبو کننده از یک ضد تعریق استفاده کنید. با استفاده از ضد تعریق نه عرق می کنید، نه بوی بد عرق به وجود می آید و نه لکه ای ایجاد می شود.

درایسول - 4 نکته درباره عرق

3 ضد تعریق برای کف دست نیز وجود دارد!

حتما تا به حال از خوشبو کننده ها و یا اسپری های بدن که به علاوه خاصیت خوشبوکنندگی قادر به کاهش تعریق نیز هستند استفاده کرده اید. اما آیا تا به حال محصولی که بتوان از آن در نواحی دیگر به جز زیر بغل نیز استفاده کرد دیده اید؟

بر خلاف باور ها محصولات ضد تعریق با دئودورانت ها متفاوت هستند و میتوان با استفاده از ضد تعریق های متفاوت از تعریق در نواحی مختلف حتی صورت جلوگیری کرد.

اگر در ناحیه کف دست و پا عرق می کنید، میتوانید از ضد تعریق دست استفاده کنید. و یا اگر در ناحیه صورت و سر عرق می کنید از ضد تعریق صورت استفاده کنید.

درایسول - 4 نکته درباره عرق

4 عرق سموم بدن را دفع نمیکند!

گفته شد که مایع عرق از 99 درصد آب و مواد دیگر تشکیل شده است، در نظر داشته باشید که تعریق یک مکانیسم طبیعی در میان فعالیت های بدن است که تنها برای تنظیم دمای بدن صورت می گیرد.

با گرم شدن اندام ها و نواحی مختلف، بدن شروع به تولید مایع عرق و تبخیر آن در سطح پوست می کند که نتیجه آن کاهش دما و سرد شدن بدن است.

جمع بندی

با رعایت چند نکته بهداشتی مانند استفاده از خوشبو کننده ها میتوان بوی بد عرق را کاهش داد و یا با استفاده از یک ضد تعریق مناسب می توان تعریق را متوقف کرد. با تحقیق و بررسی برخی نکات بسیار ساده میتوان بهداشت فردی در ناحیه زیر بغل و نواحی دیگر را تضمین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%50 از عواید محصولات درایسول صرف جمع آوری زباله های پلاستیکی از زیستگاه دلفین های خلیج فارس می شود.
با خرید هر محصول می توان تا یک کیلو از زباله های پلاستیکی را از خلیج فارس جمع آوری کرد.
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید