درایسول

ضد تعریق درایسول - کنترل بوی بد عرق

بوی بد عرق به دلیل وجود باکتری های سطح پوست رخ می دهد و در بسیاری از مواقع از مشکلی است که کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

علت تعریق بدن

عرق کردن یا تعریق یک فعالیت طبیعی در میان فعالیت های بدن به شمار می رود که برای متعادل سازی دمای بدن رخ می دهد. زمانی که بدن و اندام ها به دلایل مختلف گرم می شوند، دستور عرق صادر می شود و به این ترتیب بدن خنک می شود.

در مقاله عرق بدن از چه چیزی درست میشه؟ نکاتی درباره تعریق که نمی دانید را مطالعه کنید.

ضد تعریق درایسول - عرق زیر بغل

عوامل تاثیر گذار بر بوی بد عرق

اینکه بوی بد عرق به دلیل مواد موجود در عرق رخ دهد، یک باور اشتباه است. می توان گفت که عرق انسان تقریبا بویی از خود ندارد. بوی بدن به دلیل باکتری های سطح پوست فرد ایجاد می شود که مولکول های پروتئین موجود در عرق را تجزیه می کند و در نتیجه بو ایجاد می کند.

بدن انسان قادر است طیف وسیعی از موادی را تولید کند که دارای بوی نامطبوع هستند. بسیاری از این مواد که به نام odorant شناخته می شوند، برای عملکرد منظم بدن مهم هستند و در مقادیر کم باعث ایجاد بوی نامطبوع نمی شوند. با این حال، تجمع بیش از حد این ترکیبات در سطح پوست می تواند بوهای قابل توجهی ایجاد کند.

1. غذا های تند

گفته می شود که غذاهای پر ادویه و غذا های تندی که حاوی کپسایسین هستند، مغز شما را فریب می دهند و در این شرایط مغز فکر می کند که دمای بدن شما در حال افزایش است. البته تنها خوراکی هایی که باعث افزایش عرق می شود غذا های تند نیستند.

ضد تعریق درایسول - بوی بد زیر بغل

2. هایپرهیدروز

هایپرهیدروز یک اختلال است که به عنوان تعریق بیش از حد نیز شناخته می شود. البته تعریق بیش از حد به دلایل مختلفی در افراد رخ می دهد.

در هایپرهیدروز چیست؟ درباره تعریق بیش از حد بخوانید.

جلوگیری از بوی بد بدن

3. مصرف گوشت قرمز

طی یک مطالعه در سال 2006 مشخص شد که بوی بدن گیاهخواران از بوی گوشتخوار شدت کمتری دارد. در این آزمایش اعلام كردند كه بوی عرق مردانی كه رژیم غذایی غیر گوشتی دارند، در مقایسه با افرادی كه گوشت قرمز می خورند ، شدت کمتری دارد.

4. استرس

در مواقع استرس، خطر و یا وجود یک تهدید بدن به طور طبیعی شروع به تعریق بیش از حد می کند. این امر یک واکنش طبیعی است و در این شرایط بدن به طور طبیعی شروع به خروج آب از دو راه عرق و کلیه ها می کند.

کاهش بوی بد زیر بغل

5. کافئین

کافئین با فعال کردن انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین غدد عرق را تحریک می کند. به سبب همین امر، میزان عرق تولید شده توسط غدد افزایش می یابد.

ضد تعریق درایسول - تعریق زیر بغل

راه حل های جلوگیری از بوی بد عرق

راه های متفاوتی برای مقابله با بوی تعریق و یا کنترل و کاهش تعریق وجود دارد. این ها جند نمونه از روش های شناخته شده هستند.

در راهکار های درمان عرق زیر بغل درباره این روش ها بیشتر بخوانید.

استفاده از ضد تعریق

با استفاده از ضد تعریق ها، می توان با تعریق و فعالیت غدد عرق مقابله کرد. این به آن معناست که با استفاده از ضد تعریق ها دیگر تعریق رخ نمی دهد و یا کاهش می یابد. ضد تعریق ها از خود بویی ندارند و با مام و اسپری های خوشبو کننده تفاوت دارند.

در کدام ناحیه عرق میکنید؟

با استفاده از ضد تعریق مناسب میتوان از تعریق در ناحیه زیر بغل، کف دست و پا و حتی صورت و نواحی حساس جلوگیری کرد. با مقایسه و بررسی نوع پوست و ناحیه ای که عرق میکنید، میتوانید ضد تعریق متناسب با آن ناحیه را تهیه کنید.

بررسی، مقایسه و خرید ضد تعریق مناسب

مام و دئودورانت ها

مام ها و دئودورانت ها محصولاتی هستند که حاوی مواد خوشبویی هستند که پس از تعریق با عرق بدن ترکیب شده و به واسطه آن مواد خوشبو کننده از تولید بوی بد عرق جلوگیری می کنند.

درمان تعریق بیش از حد

درمان تعریق بیش از حد به روش های مختلف نظیر بوتاکس، جراحی، سمپاتکتومی و … نیز صورت پذیر است. به این ترتیب با جلوگیری از تعریق از تولید بوی بد بدن نیز جلوگیری می شود.

جمع بندی

عوامل زیادی شدت تعریق و شدت بوی بد آن را تحت تاثیر می گذارند. البته با رعایت کردن برخی نکات مانند رژیم غذایی مناسب، نوشیدن آب کافی، تمیز نگه داشتن سطح پوست، استفاده از ضد تعریق ها، مام ها و دئودورانت ها می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%50 از عواید محصولات درایسول صرف جمع آوری زباله های پلاستیکی از زیستگاه دلفین های خلیج فارس می شود.
با خرید هر محصول می توان تا یک کیلو از زباله های پلاستیکی را از خلیج فارس جمع آوری کرد.
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید