درایسول

همه ما در طول شبانه روز عرق می کنیم. این امر در فصول گرم سال شدت می یابد و می تواند به امری آزار دهنده دهنده و مزاحم تبدیل شود و باعث مشکلاتی مانند تولید بوی بد بدن و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس شود.

در این زمان به فکر راهکاری برای کنترل و یا کاهش فعالیت غدد عرق و شدت عرق هستیم. یکی از موثر ترین روش ها برای درمان تعریق بیش از حد، استفاده از ضد عرق هاست. در این مقاله با ضد تعریق و نحوه کار این محصول آشنا می شویم.

ضد تعریق چیست؟

چرا عرق می کنیم؟

عرق کردن فعالیت طبیعی بدن برای تنظیم و متعادل نگه داشتن دمای اندام ها می باشد. ممکن است این عمل در مواقع متفاوت، شدت و یا کاهش یابد. عواملی مانند گرمای محیط، ورزش کردن و یا شرایط اضطراب و استرس دمای بدن را افزایش می دهد و در نتیجه فعالیت غدد عرق افزایش می یابد.

به مقاله عرق چیست؟ در درایسول سر بزنید.

ضد تعریق چیست؟

ضد تعریق چیست؟

ضد تعریق ها محصولاتی هستند که با ترکیبات ویژه خود باعث غیر فعال شدن غدد عرق و در نتیجه کاهش و کنترل عرق می شوند. نکته مهم درباره ضد تعریق ها این هست که این محصولات با تغریق بدن ترکیب نمی شوند. این محصولات از خود بو و رنگی ندارند.

ضد تعریق

تفاوت ضد عرق و دئودورانت

دئودورانت ها و اسپری های بدن، راهکاری برای پوشش دادن بوی بدن به شمار می رند. این محصولات حاوی ترکیبات خوش بو کننده ای هستند که پس از استفاده، با عرق بدن ترکیب شده و از بوی بد بدن جلوگیری می کنند.

اما نحوه کار ضد تعریق ها به طور کامل متفاوت است. چراکه این محصولات از فعالیت غدد عرق جلوگیری می کنند. ضد تعریق ها بویی ندارند و به عنوان خوشبو کننده مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ضد تعریق درایسول

درایسول یک برند آمریکایی با بیش از 60 سال سابقه در زمینه ضد تعریق ها می باشد. این برند از شناخته شده ترین و موثر ترین برند ها در زمینه مقابله و کنترل تعریق بیش از حد یا هایپرهدروز می باشد.

در کدام ناحیه عرق می کنید؟

درایسول بر اساس ناحیه مورد استفاده در سه مدل اکسترا، رگولار و مایلد توصیه می شود.

در صورتی که در ناحیه زیر بغل، کف دست، کف پا و یا سینه عرق می کنید درایسول اکسترا برای شما توصیه می شود.

اگر زیر بغل شما پوستی حساس دارد و یا لیزر مو های زائد انجام داده اید درایسول رگولار مناسب شماست.

و اگر در ناحیه صورت، سر و گردن، کشاله ران و نواحی حساس دیگر عرق می کنید، بهترین انتخاب برای شما استفاده از درایسول مایلد است.

آیا ضد تعریق برای بدن ضرر داره؟

استفاده از ضد عرق ها ممکن است دربرخی از افراد با پوست حساس باعث ایجاد تحریک و خارش و یا سرخی موقت در ناحیه مورد استفاده شود.

ضد تعریق و سرطان

آلومینیوم کلراید موجود در ضد تعریق ها به صورت محلول می باشد و در سطح پوست مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کمترین میزان جذب از این طریق می باشد.
جذب آلومینیوم کلراید از طریق پوست بسیار کم بوده و استفاده از آن در ضد تعریق و … جای نگرانی ندارد.
همانطور که در وبسایت Webmd.comو همچنین وبسایت Drugs.com ذکر شده، استفاده از محصولات حاوی آلومینیوم کلراید مشکلی برای سلامت بدن ایجاد نمی کند و این موضوع طبق تحقیقات ثابت شده است.
طبق گزارشات و  تحقیقاتی که در سال 2002 در این زمینه صورت گرفت، ارتباطی میان استفاده از ضد تعریق ها، دئودورانت ها با سرطان یافت نشده است.

استفاده از ضد تعریق

یکی از مهم ترین نکات برای اثر بخشی کامل ضد تعریق، استفاده صحیح از این محصول می باشد.

استفاده از ضد تعریق بسیار آسان است. فقط کافیست دفترچه راهنمای محصول و یا این مقاله را مطالعه کنید.

ضد تعریق

آیا تعریق سمی از بدن خارج می کنه؟

99 درصد از عرق بدن را آب و 1 درصد باقی مانده را نمک، پرتئین و مواد دیگر تشکیل می دهند. علت تولید بوی بدن نیز وجود همین درصد کم از پروتئین می باشد. خروج عرق از سطح پوست تنها برای تنظیم دمای طبیعی بدن در زمان بالا رفتن دما به دلایلی مانند فعالیت فیزیکی، استرس و … صورت می گیرد. تعریق هیچ گونه سمی را از بدن خارج نمیکند.

منابع : healthlinecancer 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%50 از عواید محصولات درایسول صرف جمع آوری زباله های پلاستیکی از زیستگاه دلفین های خلیج فارس می شود.
با خرید هر محصول می توان تا یک کیلو از زباله های پلاستیکی را از خلیج فارس جمع آوری کرد.
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید