درایسول

درایسول - باور غلط درباره تعریق

عرق کردن یک فعالیت طبیعی بدن است که درباره آن باور های غلط بسیار زیادی وجود دارد. تعریق یک فعالیت لازم و ضروری برای بدن است که دمای بدن را متعادل می کند.

در این مقاله از درایسول برخی از باور های غلط درباره عرق کردن را به شما معرفی می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید…

1. زیر بغل بیشتر عرق میکند!

یکی از رایج ترین باورهای غلط درباره عرق این است که افراد تصور میکنند که زیر بغل بیشتر از سایر نقاط بدن عرق می کند. جالب است بدانید که تعریق زیر بغل کمتر از 1 درصد از میزان تعریق طبیعی بدن را شامل می شود.

درایسول - باور غلط درباره عرق

2.تعریق زیاد نشانه بدی نیست

بسیاری از افراد باور دارند که تعریق زیاد نشانه بدی نیست و مشکلی ایجاد نمی کند. اما باید گفت که تعریق باعث تعادل دمای بدن می شود و کمتر از حد عرق کردن و یا بیش از حد عرق کردن میتواند نشانه هایی از اختلالات و یا مشکلاتی باشد.

جدا از این ها تعریق زیاد میتواند باعث کاهش اعتماد به نفس باشد و یا تبدیل به امری آزار دهنده و مزاحم شود.

3.تعریق سموم بدن را دفع میکند

یکی از رایج ترین باورهای غلط دفع سموم بدن از طریق عرق کردن است. باید بدانید که بدن انسان 95 درصد از عمل دفع سموم و مواد مضر را توسط کبد و کلیه ها انجام میدهد و تعریق هیچ ارتباطی با دفع سموم بدن ندارد.

ضد تعریق درایسول - باور غلط درباره عرق

4.مردان بیشتر از زنان عرق نمیکنند.

در گذشته محققان معتقد بودند که مردان بیشتر از زنان تعریق می کنند. اما طی تحقیقات سال 2017، مشخص شد که تعریق ارتباطی با جنسیت ندارد.

5.باور غلط : تعریق بوی بدی دارد!

شاید این جمله شما را متعجب کند. اما در کمال تعجب باید گفت که تعریق از خود بویی ندارد و دلیل بوی بد آن وجود باکتری های سطح پوست و واکنش شیمیایی آن ها با عرق است.

درایسول - باور غلط عرق

6.تعریق زیاد وزن را کاهش میدهد

تعریق زیاد به معنای چربی سوزی و یا لاغز شدن نیست. در حقیقت با عرق کردن تنها آب از بدن ما خارج می شود.

ممکن است پس از تعریق زیاد در یک روز گرم تابستانی کاهش وزن خود را بر روی ترازو مشاهده کنید، در این شرایط باید بدانید که آب بدن شما توسط تعریق کاهش یافته است نه وزن شما.

7.باور غلط : فقط یک نوع تعریق وجود دارد

جالب است بدانید که تعریق بدن بر اساس نواحی مختلف و شرایط مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال تعریقی که در مواقع ترس و استرس رخ میدهد با تعریقی که در زمان گرما رخ میدهد فرق دارد و به اصطلاح تعریق عاطفی نامیده میشود.

8.دئودورانت ها از عرق کردن جلوگیری نمی کنند

نکته مهم که باید بدانید این است که  ضد تعریق ها و محصولات مام و دئودورانت با هم متفاوت هستند.

ضد تعریق ها در حقیقت از خود بویی ندارند و از فعالیت غدد عرق جلوگیری می کنند. در حالی که دئودورانت ها از خود رایحه مطلوب دارند و فقط برای جلوگیری از بوی بد عرق مورد استفاده قرار می گیرند نه برای کاهش تعریق.

9.افراد چاق بیشتر از افراد لاغر عرق میکنند.

بر خلاف باور ها، بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند کمتر از افراد لاغر عرق میکنند. دلیل کم تر عرق کردن این افراد این است که چربی موجود در سطح پوست میتواند تراکم غدد عرق را کاهش دهد و در نتیجه تعریق را کمتر کند.

البته باید توجه داشت که چاقی میتواند باعث ایجاد شرایطی برای تعریق بیش از حد نیز باشد.

درایسول - باور غلط درباره تعریق

10.باور غلط : در زمستان عرق نمی کنیم!!

اینکه افراد در زمستان عرق نمی کنند یک باور اشتباه رایج است. همه افراد حتی در زمستان نیز عرق می کنند اما به دلیل کم بودن میزان تعریق در زمستان افراد فکر می کنند که تعریق رخ نمی دهد.

11.جلوگیری از تعریق ضرر دارد

بدن انسان دارای بیش از 4 میلیون غده عرق در سراسر پوست است. با جلوگیری از تعریق در نواحی زیر بغل و کف دست و پا و یا صورت و … مشکلی در فعالیت طبیعی بدن ایجاد نمیشود.

همچنین لازم به ذکر است که تعریق بیش از حد میتواند به دلیل اختلال هایپرهیدروز باشد که جلوگیری از آن ضرر ندارد و روش های متفاوتی برای درمان آن وجود دارد.

منبع : Sweatoff , SweatBlock

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%50 از عواید محصولات درایسول صرف جمع آوری زباله های پلاستیکی از زیستگاه دلفین های خلیج فارس می شود.
با خرید هر محصول می توان تا یک کیلو از زباله های پلاستیکی را از خلیج فارس جمع آوری کرد.
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید