درایسول

درایسول - بهداشت زیر بغل

اهمیت بهداشت فردی که یک مسئله مهم در زندگی روزمره ما محسوب می شود، در فصول گرم تر سال و به ویژه در تابستان به شدت افزایش می یابد. چرا که در این زمان بهداشت و سلامت پوست میتواند امری تاثیر گذار بر روابط اجتماعی ما باشد.

درایسول - بهداشت زیر بغل

اهمیت بهداشت زیر بغل

یکی از اصلی ترین نواحی بهداشت فردی در فصول گرم سال، نواحی زیر بغل هستند. همانطور که میدانید بدن در سراسر پوست غدد عرق دارد، اما معمولا نواحی زیر بغل بیشتر از بقیه نواحی عرق می کند.

به علاوه این، ناحیه زیر بغل به دلیل وجود چین خوردگی های پوست و قرار گرفتن پوست دو ناحیه بر روی هم فرصت کمتری برای تبخیر تعریق دارد که همین امر سبب ایجاد بوی بد بدن نیز می شود.

در این مقاله از درایسول قصد داریم تا شما را با نکات مهم بهداشت شخصی در ناحیه زیر بغل آشنا کنیم تا با داشتن پوستی سالم و سلامت و اعتماد به نفس بالا در رویداد های اجتماعی حضوری پر رنگ تر از همیشه داشته باشید. در ادامه با درایسول همراه باشید…

1-اصلاح زیر بغل

اصلاح زیر بغل علاوه بر این که ظاهر تمیز تری به پوست شما می بخشد، به کاهش دما و خنک تر شدن ناحیه زیر بغل نیز کمک می کند.

نکته مهم : توجه داشته باشید که اصلاح باید توسط یک تیغ کاملا تمیز و بهداشتی و تیز انجام شود. چرا که تمیز نبودن تیغ میتواند باعث ایجاد مشکلات پوستی دیگر باشد و یا کند بودن تیغ می تواند باعث تحریک بیش از حد پوست باشد.

2-پس از اصلاح از دئودورانت استفاده نکنید!

پس از اصلاح فوراً از محصولات بهداشتی مانند مام و دئودورانت استفاده نکنید. چرا که این محصولات حاوی الکل و موادی هستند که میتواند پوست شما را تحریک و قرمز کند.

درایسول - سلامت زیر بغل

3-جلوگیری و کاهش تعریق

توصیه می شود با استفاده از روش های خانگی و یا روش های دیگر تعریق زیر بغل را کنترل کنید.

برای اینکار میتوانید روش های خانگی درمان تعریق را مطالعه کنید.

4- استفاده از ضد تعریق به جای دئودورانت

در حالت ایده آل توصیه می شود به جای استفاده از دئودورانت ها که به عنوان خوشبو کننده عمل می کنند از ضد تعریق استفاده کنید تا با کنترل و توقف تعریق، از بوی بد آن نیز جلوگیری شود.

نکته مهم : اگر اصلاح زیر بغل انجام دادید فوراً از محصولات بهداشتی استفاده نکنید. حداقل 24 ساعت بعد میتوانید از محصولات ضد تعریق یا دئودورانت استفاده کنید.

5-پوست زیر بغل را تمیز نگه دارید

استحمام منظم یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر بهداشت فردی به شمار می آید. برای حفظ سلامت و پاکیزگی پوست، به طور منظم استحمام کنید و پوست خود را تمیز نگه دارید.

درایسول - سلامت زیر بغل

6-لباس های خنک و قابل تنفس

ناحیه زیر بغل یکی از نواحی مستعد رشد باکتری هاست، به همین دلیل توصیه می شود همواره از لباس هایی با الیاف طبیعی و قابل تنفس استفاده کنید تا علاوه بر خنک کردن ناحیه و کاهش تعریق، رشد باکتری ها نیز به حداقل برسد.

جمع بندی

داشتن زیر بغل سالم و آراسته علاوه بر ظاهر بهتر می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و روحیه افراد در روابط اجتماعی باشد. به علاوه این ها باید در نظر داشته باشید که پاک نگه داشتن پوست در نواحی مختلف مانند زیر بغل میتواند از بروز بیماری های پوستی نیز جلوگیری کند.

توجه داشته باشید که عواملی مانند تعریق زیر بغل و تعریق بیش از حد(هایپرهیدروز) که امری مزاحم و آزار دهنده هستند به روش های متعددی قابل درمان هستند و نباید با وجود این عوامل از داشتن زیر بغل سالم و سلامت نا امید شد.

منبع : ejisinc

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%50 از عواید محصولات درایسول صرف جمع آوری زباله های پلاستیکی از زیستگاه دلفین های خلیج فارس می شود.
با خرید هر محصول می توان تا یک کیلو از زباله های پلاستیکی را از خلیج فارس جمع آوری کرد.
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید